Grupa SILUM

Odlewnia SILUM Sp. z o.o. została założona w roku 1990 jako prywatny podmiot gospodarczy. Podstawowym kierunkiem działalności Odlewni jest produkcja odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium. Produkcję odlewów w SILUM rozpoczęto w kwietniu 1991 roku na dwóch maszynach ciśnieniowych, pionowych o sile zwarcia 1600 kN.


W okresie ponad 25-letniej historii działalności firmy rozrastał się jej potencjał produkcyjny. Przybywało maszyn odlewniczych, powierzchni produkcyjnej oraz rozszerzał się asortyment produkowanych odlewów. Rosły również wymagania jakościowe stawiane przez naszych Klientów. Dla zagwarantowania wysokiego poziomu jakościowego produkowanych wyrobów w roku 1996 wdrożono w odlewni system zarządzania jakością w oparciu o normę ISO 9001. W tym samym roku w celu rozszerzenia oferty produkcyjnej oraz zapewnienia naszym Klientom kompleksowej obsługi narzędziowej i obróbczej, utworzono dwie nowe firmy: Fabrykę Narzędzi SILTOOL i Zakłady Mechaniczne SILBIKE.

SILTOOL produkuje oprzyrządowanie odlewnicze i obróbcze oraz prowadzi obsługę narzędziową w zakresie utrzymania ruchu form i przyrządów używanych w produkcji odlewniczej. SILBIKE prowadzi działalność usługową w zakresie obróbki skrawaniem oraz oczyszczania i obróbki powierzchniowej odlewów.

GRUPA_loga
GRUPA_logo2
GRUPA_logo3